Luther szobor

Vantara Gyula polgármester átadta a Luther szobrot az evangélikus egyház lelkészének
A Wittenberg és Békéscsaba között 1995 óta eredményesen működő testvérvárosi kapcsolatoknak köszönhetően októberben Wittenbergi Hírfutárok érkeztek a megyeszékhelyre

A hírfutárok a német város főpolgármesterének lutheri üdvözletét hozták el. Ezt szimbolizálja az a szobor is, amelyet a város vezetőinek átadtak. A szobor hű másolata annak a Luther emlékműnek, amely Wittenberg Piac terén található.

Az emlékműről 800 kicsinyített másolat készült, hogy világszerte szétküldve hírét vigyék Wittenberg 2017-ben tartandó nagy ünnepének. 500 éve függesztette ki tételeit Luther Márton lelkész a wittenbergi egyetem kapujára.

Vantara Gyula polgármester a szobrot átadta Kutyej Pálnak, az Békéscsabai Evangélikus Egyház lelkészének. A szobrot bárki megtekintheti az egyház Luther utcai hivatalának előcsarnokában, hivatali időben.

Jaminában helyezte el a szintén Wittenbergből kapott Luther-szobrot a Magyar-Német baráti társaság. Luther szobrát a reformációi istentiszteleten a templomban is láthatta a gyülekezet, mivel a szobor jól mutatja az élete egészével a Szentírás fontosságát hangsúlyozó reformátor munkáját. Igehirdetésében Nagy Zoltán jaminai lelkész is így utalt Lutherre.

Ezután a szobrot a gyülekezeti teremben helyeztük el.