Békéscsaba - Jamina

Baba-mama kör Békéscsaba, Jamina

Néhány sor a Békéscsabán, Jaminában működő Baba-mama körről

Egy már régebb óta tervezett gyülekezeti alkalom gondolata találkozott idén ősszel egy nemrégen gyermekével együtt keresztelt édesanya elképzelésével. A közös gondolkodás és tervezés után 2009 november 12-én már öt anyuka és öt kisgyermek vette birtokba a jaminai gyülekezeti ház erre a célra is alkalmassá tett helyiségét. Első alkalmaink az ismerkedés jegyében teltek, illetve az anyukák igényeihez alkalmazkodva közösen kezdtük alakítani további programjainkat. Tervezünk praktikus, mindennapi életünket, gyermekneveléssel, családi élettel kapcsolatos kérdéseinket érintő beszélgetéseket, tavasszal szabadtéri programokat, kirándulásokat. Minden alkalommal történeteken keresztül ismerkedünk meg röviden (ahogy a gyerekek hagyják) a Biblia egy-egy női alakjával. A gyermekeket játszószőnyeg és sok-sok a résztvevőktől ajándékba kapott játék várja. A más gyerekekkel való együttlét pedig remélhetőleg segíti majd őket abban, hogy később könnyebben találják meg helyüket egy bölcsődei vagy óvodai csoportban. Reménységünk az is, hogy a baba-mama kör résztvevői és rajtuk keresztül családok találnak közösségre az evangélikus gyülekezetben.

Alkalmainkat minden héten csütörtökön délelőtt 9 óra 30-tól tartjuk a jaminai gyülekezeti házban. Ajtónk nyitva áll, szeretettel várunk minden érdeklődő édesanyát, kismamát, hogy beszélgessünk örömeinkről, nehézségeinkről, és megosszuk tapasztalatainkat.

Alkalmaink helyszíne: Békéscsaba, Orosházi út 85-87.

Dorn Réka, ev. lelkész