Mikkeli testvér gyülekezetünk kórusának hangversenye

Június 9-én vasárnap délelőtt szívet melengető, lelket gazdagító, szemet gyönyörködtető élményben volt részük azoknak, akik ottmaradtak az istentisztelet után a Nagytemplomban, hogy meghallgassák a finnországi Mikkeliből érkezett énekkar szolgálatát. Ők huszonnégyen magyarországi turista körútjuk egyik állomáshelyére érkeztek Békéscsabára. Tekintettel a két város és gyülekezet testvéri kapcsolatára egyedül itt adtak hangversenyt, mintegy húsz művet szólaltatva meg, magas színvonalon. Az egy órás koncerten megszólalt orgona mű, szóló ének és kórusmű orgona kísérettel és anélkül. Az elhangzottak között a legtöbb finn szerzemény volt, de hallhatunk Bach művet is és örömmel fedeztünk fel magyar szerzőt is Eszterházi Pált. Sokan hallgatták jó ismerősként a nagy finn zeneszerző Jean Sibelius dallamát, mely a mi énekeskönyvünk 69. éneke: "Szólj, boldog hálaének,". A színpompás finn népi öltözetek szemet gyönyörködtetőek voltak. A hangverseny végén közösen énekeltük el evangélikus Himnuszunkat.
Lélekben gazdagodva térhettünk haza a szokásosnál kissé később kezdődő vasárnapi ebédre.

Aradi András Péter

A fényképeket Dr. Flender György készítette és küldte.